CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

LA BELLA VITA W EKONOMIKU
Grupa 16 uczniów III klasy ZSE kształcących się na kierunku technik obsługi turystycznej wzięła udział w 3 tygodniowych praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus +.
Jednym z atutów obecnego projektu zatytułowanego „La Bella Vita- europejski standard naszych lokalnych hoteli wita!” był nowatorski pomysł nauki stażystów języka włoskiego- nowego języka obcego jakiego nie mają okazji uczyć się w szkole. Włoski wprowadzany był poprzez język angielski, a nie jak się to zazwyczaj odbywa, poprzez język polski.
Staż służył zdobywaniu doświadczenia zawodowego nie tylko w Rimini w trakcie codziennej pracy, ale również podczas wycieczek do Wenecji, San Marino, Italii w miniaturze gdzie uczniowie ćwiczyli umiejętności pilotażu i przewodnictwa. Kompetencje nabyte przez uczestników podczas praktyk we Włoszech potwierdziły dwa znaczące na zawodowym rynku europejskim certyfikaty/narzędzia: Europass- Mobilność oraz ECVET-Europejski System Transferu Osiągnięć w Kształceniu i Szkoleniu Zawodowym.
Staż przyczynił się do osiągnięcia przez uczniów nowych umiejętności w obszarze nie tylko kompetencji zawodowych ale również w zakresie kompetencji społecznych, organizacyjnych, a zwłaszcza językowych.
Projekt w całości finansowany był ze środków Unii Europejskiej, co pozwoliło uczestnikom na zupełnie bezpłatny, a jednocześnie bezcenny, start w życie zawodowe.
We wrześniu kolejna grupa uczniów Ekonomika po zakończeniu przygotowań językowo-kulturowo-psychologicznych wyleci do Rimini, by podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i uczyć się mobilności na europejskim rynku pracy.
Autorami projektu, koordynatorami i opiekunami są mgr Patrycja Osnowska i mgr Marek Dziedzicki, nauczyciele pracujący w ZSE.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.