CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Ekonomik najlepszą szkołą w powiecie mieleckimJaka szkoła zapewni Ci sukces?
Taka, w której wysokim wynikom egzaminacyjnym towarzyszy wysoka efektywność nauczania. Potwierdzają to publikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną wskaźniki tzw. edukacyjnej wartości dodanej (EWD).


Co to jest EWD?


To metoda dająca możliwość statystycznego pomiaru wkładu szkoły w postęp, jaki robią uczniowie przez kilka lat nauki. Wskaźnik EWD dla technikum pokazuje, na ile wysokie/niskie wyniki matury uzyskali jego absolwenci w porównaniu do uczniów techników w Polsce przy statystycznej kontroli wyników na egzaminie gimnazjalnym. Wskaźniki EWD mają charakter względny i nie informują o bezwzględnych postępach w nauce. Służą do porównywania szkół. W skali kraju wskaźnik EWD ma z definicji wartość równą zeru. Wartość dodatnia EWD wskazuje na ponadprzeciętną w skali kraju efektywność nauczania, wartość ujemna na niższą niż przeciętna efektywność.

Analiza wyników EWD z 2017 r. nie pozostawia wątpliwości. Jesteśmy szkołą sukcesu! Nie marnujemy potencjału młodzieży. Zapewniamy takie warunki rozwoju, że uczniowie przez kolejne cztery lata robią bardzo duży postęp
. Uzyskujemy ponadprzeciętne efekty nauczania. Kształcimy najlepiej w powiecie mieleckim! U nas wynik Twojej matury z przedmiotów humanistycznych będzie o 3,4% wyższy niż w innych szkołach, a z przedmiotów ścisłych o 1,8%.


Wyniki EWD


Dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?Obiektywne badania mówią same za siebie. Osiągamy nie tylko dodatnią wartość EWD, ale również wysokie lokaty w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej”. Zostaliśmy wyróżnieni specjalnymi dyplomami – „Złota Szkoła 2012”, „Srebrna Szkoła 2013”, „Brązowa Szkoła 2014”, „Srebrna Szkoła 2015”, „Srebrna Szkoła 2016” i „Złota Szkoła 2017”.


Masz jeszcze wątpliwości, jaką szkołę wybrać?


Przyjdź do nas! Damy Ci dobry start w lepsze życie, bo Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu to szkoła skazana na sukces!
Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.