Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Uczniowski Klub Sportowy "START"

Uczniowski Klub Sportowy "START" przy ZSE im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu powstał 9 marca 2005 roku w ZSE w Mielcu.
Założycielami klubu byli nauczyciele i uczniowie ZSE w Mielcu. Członkami klubu są uczniowie i nauczyciele ZSE, a osobami wspierającymi rodzice i sympatycy klubu. Klub opiera swoją działalność statutową na pracy społecznej swoich członków oraz na współpracy z organami samorządowymi miasta Mielca, głównie Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta Mielca. Działalność statutowa klubu obejmuje działalność sportową, rekreacyjną i turystyczną. W ramach tej działalności prowadzone są zajęcia sportowe dla młodzieży z dyscyplin najbardziej lubianych przez młodzież, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz koszykówki. Ponadto organizowane są zawody sportowe wewnątrzszkolne oraz zawody o zasięgu powiatowym. Ciekawą formą pracy jest organizacja wycieczek krajoznawczo-turystycznych do różnych miejsc naszego kraju.
UKS od początku swojej działalności jest realizatorem zadań publicznych ogłaszanych w formie konkursów przez organy samorządowe. Nasz klub pozyskuje środki finansowe na realizację zadań z zakresu sportu młodzieżowego oraz rekreacji i turystyki.

Podsumowanie pracy za rok szkolny 2013/2014

Liga lekkoatletyczna – dziewczęta
W zawodach wzięło udział 20 dziewcząt. Rywalizowały w konkurencjach lekkoatletycznych, tj.: bieg na 100 m, bieg na 400 m, bieg na 800 m, skok w dal, pchnięcie kulą oraz bieg sztafetowy 4x100 m. Dziewczęta wywalczyły V miejsce w rejonie, wśród 14 startujących szkół. W całym województwie podkarpackim uplasowały się na 27. miejscu pośród 70 szkół średnich.

Indywidualne biegi przełajowe
W zawodach wzięło udział 10 dziewcząt i 6 chłopców. Najlepiej wypadła Marcelina Leśniak z klasy IV b T, zajmując IV miejsce i awansując do finału wojewódzkiego w indywidualnych biegach przełajowych. Pozostali uczniowie zajęli również dobre miejsca, ale niestety tylko 5 pierwszych zawodników awansowało dalej. Marcelina Leśniak w finale wojewódzkim indywidualnych biegów przełajowych, który odbył się w Kolbuszowej, zajęła punktowane miejsce pośród blisko 100 biegaczek z całego województwa, plasując się na 52. miejscu.

Sztafetowe biegi przełajowe
Drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce w powiecie, rywalizując w sztafecie 10x1000 m. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie, ale zabrakło odrobiny szczęścia i sił do zajęcia II miejsca. Uległy zawodniczkom ZST i II LO.

Piłka siatkowa dziewcząt
Dziewczęta wywalczyły IV miejsce w powiecie po wyrównanej walce finałowej z reprezentacjami ZST, II LO, SMS.Piłka ręczna dziewcząt
Drużyna dziewcząt wywalczyła III miejsce w powiecie, ulegając jedynie drużynom ZST i II LO. Należy dodać, że nasze dziewczęta co roku znajdują się na podium w tej konkurencji w powiecie, twardo rywalizując z pozostałymi szkołami.

Piłka koszykowa dziewcząt
Drużyna naszej szkoły rywalizowała o wejście do finału powiatowego z I LO, II LO, ZST. Niestety rywalki okazały się w tym roku mocniejsze i nie udało się awansować do finału powiatowego, jak w ubiegłym roku, ale ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce w powiecie w tej konkurencji.

Tenis stołowy dziewcząt i chłopców
Dziewczęta wywalczyły V miejsce w powiecie, zaś chłopcy zajęli III miejsce w powiecie i niewiele zabrakło do awansu do rozgrywek rejonowych. Należy zauważyć, że wynik osiągnięty przez chłopców jest najlepszym jak do tej pory w tej dyscyplinie w historii naszej szkoły.

Unihokej dziewcząt
Dziewczęta po wyrównanej walce z wszystkimi drużynami wywalczyły IV miejsce w rejonie. Podczas rozgrywek uległy jedynie drużynom I LO i II LO, pozostałe spotkania wygrywały i jedno zremisowały.
Pomimo dobrego występu zajęły miejsce tuż za podium, a kolejność miejsc ważyła się do ostatniego spotkania.

Pływanie indywidualne
W tej dyscyplinie wystartowało 2 naszych uczniów: Filip Machowski i Bartek Buś, obaj z klasy I b T. Filip wywalczył III miejsce, a Bartek V w pływaniu stylem dowolnym. Filip awansował do finału wojewódzkiego w pływaniu indywidualnym w stylu dowolnym.

Piłka siatkowa chłopców
W bieżącym roku szkolnym drużyna naszej szkoły walczyła w rozgrywkach grupowych o wejście do finału powiatowego w piłce siatkowej chłopców. Nie udało się jednak osiągnąć tego celu, pomimo dobrej gry chłopaków. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać w tym, że nie ma zbyt wielu chłopców w szkole i trudno jest skompletować drużynę do gier zespołowych.
Podsumowując występy uczniów w zawodach międzyszkolnych, należy zauważyć ich zaangażowanie, współpracę w zespole i chęć reprezentowania szkoły na zewnątrz. Młodzież dba o dobre imię szkoły zarówno swoją postawą, jak i osiąganymi wynikami, pomimo trudności w należytym przygotowaniu się do zawodów wynikających z braku sali gimnastycznej.
Jako opiekun młodzieży na zawodach sportowych mogę być dumna z ich postawy, woli walki i zaangażowania w osiąganie jak najlepszych wyników.
Muszę jednak dodać, że wielu naszych uczniów pomimo swych zdolności często odmawia udziału w reprezentowaniu szkoły na zawodach międzyszkolnych.