CSS Menu Maker Installation Instructions
Nawigacja

Kalendarz
Kalendarz szkolny

Nasza szkoła innowatorem branżowej przedsiębiorczościJak wynika z rozporządzenia MEN z dnia 29.04.2020, § 4 pkt. 3 oraz rekomendacji MNiSW praktyki zawodowe w sytuacji, w której się znaleźliśmy, można realizować z wykorzystaniem wirtualnych przedsiębiorstw czy symulacji.

W związku z tym uczniowie klas III a i III b Technikum nr 1 już od 25 maja mogą korzystać z platformy edukacyjnej Symulacji Branżowych Revas. Podczas dwutygodniowych praktyk pod okiem trenerów: pani Beaty Szędzioł oraz pani Justyny Muszyńskiej zarządzają online wirtualnymi przedsiębiorstwami w branży, w której się kształcą.

Branżowe Symulacje Biznesowe to narzędzie przeznaczone do nauki prowadzenia działalności gospodarczej oraz podstaw przedsiębiorczości. W ramach symulacji uczestnicy podejmują realne decyzje biznesowe, m.in. tworzą stanowiska pracy, zatrudniają pracowników, ustalają wynagrodzenia, kupują sprzęt, inwestują w reklamę tradycyjną oraz internetową. Ciekawa forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Nasza szkoła już od września 2019 roku korzysta z tego narzędzia, uatrakcyjniając lekcje przedsiębiorczości, marketingu w turystyce, działalności gospodarczej itp. Cały proces ćwiczeń z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych jest realizowany przez nauczycieli, przy wsparciu zespołu Revas. Nauczyciele podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy Revas zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów, na którą składają się wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój, a nawet poziom zadłużenia. W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu, Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymały panie: Renata Ciężadło, Justyna Muszyńska, Beata Szędzioł, Aneta Soja-Zabek i Małgorzata Żmuda.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych Zespół Szkół Ekonomicznych dołączył do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.
Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.

Dla ucznia
Polecane strony
© Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.
Kopiowanie jakichkolwiek elementów ze strony surowo zabronione.